«Кванттық физикаға кіріспе», Алматы, «Лантар books»

Қыр 7, 2023

Кітапхана Қостанай әлеуметтік-техникалық университет «кванттық физикаға кіріспе» атты тағы бір оқу құралымен толықты
— Алматы: «Лантар books», 2023, 296 бет.

Бұл басылымның мақсатты аудиториясы 6В01519 «Физика» білім беру бағдарламасы бойынша оқитын студенттер болып табылады, сондай-ақ ол педагогикалық және техникалық жоғары оқу орындарының студенттеріне пайдалы болуы мүмкін.

«Кванттық физикаға кіріспе» оқу құралы педагогика ғылымдарының кандидаты (физиканы оқыту әдістемесі), екінші халықаралық кәсіби олимпиадасының жеңімпазы, физика-математика ғылымдарының докторы, профессор,туралы- ғылыми-зерттеу «жыл оқытушысы 2022» конкурсының, «Жаратылыстану ғылымдары» кафедрасының доценті Ысқақова Біз жүреміз Миндугалиевна.

Оқу құралында «сәулеленудің кванттық табиғаты», «Бор бойынша сутегі атомының теориясы», «кванттық механика элементтері», «атомдар мен молекулалар физикасының элементтері» тақырыптары бойынша теориялық материалдар берілген.

Кванттық механиканың негізгі аспектілерін көрсетуге және талқылауға баса назар аударылады: толқындық-бөлшектік дуализм, Гейзенбергтің белгісіздік принципі, энергияның, импульстің және бұрыштық импульстің квантталуы.

Жұмыс Ысқақова Г.м. теориялық материалдың қатаң ғылыми және сонымен бірге қол жетімді презентациясымен, көптеген көрнекі сүйемелдеуімен, соның ішінде көптеген презентацияларымен ерекшеленеді, бұл оқу материалының үлкен көлемін қабылдау мен игерудің тиімділігін арттыруға көмектеседі.

Оқу құралында қажетті дидактикалық толықтығы бар, онда жақсы таңдалған сұрақтар мен тапсырмалар, сонымен қатар анықтамалық аппараттың барлық қажетті элементтері бар. Нұсқаулықта қолданылатын анықтамалар мен тұжырымдар дәл және дұрыс.