«Кванттық физика» оқу-әдістемелік құралы

Қыр 20, 2023

Студенттер Қостанай әлеуметтік-техникалық университеті оларға.а.кадемика З.Алдамжар, білім беру бағдарламалары бойынша білім алушылар «Физика», «Көлік, көліктік техника және технологиялар», «Электр энергетикасы», «Стандарттау және сертификаттау» және «Экология»
2023-2024 оқу жылының басында жақсы сыйлық алды – оқу — «кванттық физика» әдістемелік құралы.

Оқу құралының авторы педагогика ғылымдарының кандидаты (физиканы оқыту әдістемесі), Екінші Халықаралық физика
кәсібитуралы- «жыл оқытушысы 2022» ғылыми-зерттеу конкурсының «Жаратылыстану ғылымдары» кафедрасының доценті Ысқақов Б.
Оқу құралы студенттерге кванттық физиканы үйренуге көмектесуге арналған.

Біз сұрадық Ысқақовқа Г. келесі жұмысыңыз туралы айтыңыз. Біз жүреміз Миндугалиевна аталған курстың міндеттерінің бірі
iс – түсіну және таңдану, тақырыптар бұл кванттық физика бұл түсініксіз «мистикалық» заклинание жиынтығы емес (мысалы, сіз мектеп қабырғасынан естігендер «толқындық-бөлшектік дуализм», «бөлшектердің толқындық табиғаты», «белгісіздік қатынасы», Шредингер теңдеуі және т.б.), бірақ көптеген эксперименттер мен бақылаулармен сенімді түрде расталған ғылыми білімнің логикалық, байланысты саласы.
Басқа, мүмкін одан да маңыздысы — автор жалғастырады — кванттық физиканы зерттеудің маңыздылығы білім алушылардың бұл әлемнің ғылыми танымының қалай дамып жатқанын бақылау мүмкіндігінен тұрады. Кванттық теорияның даму мысалында (бүкіл тарау осы сұраққа кітапта арналған) ғылыми білімнің жаңа саласы қалай пайда болатынын көруге болады – әлемнің қазіргі бейнесіндегі проблемалардан оларды түсіну мен түсіндіруге дейін.