«Жастар қуаты – табысты келешекке бірқадам» халықаралық форумына қатысу

Нау 4, 2024

2024 жылғы 1-2 наурыз аралығында Павлодар қаласындағы «Торайғыров университеті» КЕАҚ-да жастар саясатының проблемалары мен дамуына арналған халықаралық семинар-кеңес өтті.

Аталған форумда академик Зұлқарнай Алдамжар атындағы Қостанай әлеуметтік-техникалық университетіміздің өкілдері:

– Байқадамов Нұркен Тұрарұлы, Тәрбие жұмысы және жұртшылықпен байланыс жөніндегі проректор;

– Тактарбекова Айым Серікқызы, студенттік өзін-өзі басқару төрағасы, «Педагогика және бастауыш оқыту әдістемесі» ББ 3 курс студенті;

– Молдасалықова Жанерке Таңатханқызы, «Қазақ тілі және әдебиеті» ББ 2 курс студенті.

«Жастар қуаты – табысты келешекке бірқадам» форумына Қазақстанның 21 қаласы мен әлемнің үш елінен 64 ЖОО-ның 300-ден астам студенті қатысты, пленарлық сессияларда Ғылым және жоғары білім министрлігінің өкілдерін қоса алғанда, жоғары білім және жастар саясаты саласындағы жетекші сарапшылар сөз сөйледі. ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігі Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті төрағасының орынбасары Ақерке Абылайхан бүгінгі таңда Қазақстанның жоғары оқу орындарында 600 мыңнан астам жас оқитынын атап өтті. Бұл – білім алғысы келетін саналы жастар. Спикер сондай-ақ білім берудің міндеті – жастарды әлеуметтендіру екенін атап өтті. Бүгінде тұлғалық және кәсіби дамуда барлық мүмкіндіктер бар.

Семинар-кеңестің міндеті – халықаралық қатынастарды нығайту және жоғары білімнің рөлін арттыру, студенттік бастамаларды қолдау және студенттер мен жас ғалымдар арасында тәжірибе алмасуды жолға қою. Сондай-ақ кездесуде Торайғыров университетінің 17 студенттік ұйымы таныстырылды. «Этноауыл» мәдени-білім беру жобасы таныстырылды, оның аясында Павлодар облысы жастарының актерлік, шығармашылық және спорттық жетістіктері көрсетілді. Диалог алаңы халықаралық мәртебеге ие – оның қонақтары Германияның Анхальт университетінің, Палацкий университетінің және Баку славян университетінің өкілдері болды.

Бағдарламаның екінші күні Кездесуші тарап Павлодар облысының қасиетті жерлеріне, атап айтқанда Баянауыл ауданына Мәшһүр Жүсіп Көпейұлы кесенесіне (1858-1931 жж.) экскурсия ұйымдастырды. – қазақ ақыны, ойшыл, тарихшы, этнограф, шығыстанушы және қазақ халқының ауызша халық шығармашылығын жинаушы.